ERZURUM OLUR KEKİKLİ KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA, DAYANIŞMA KÜLTÜR VE SPOR DERNEĞİ


Derneğimizin Kuruluşu :

Ankara’daki hemşehrilerimizi bir araya getirmek, yardımlaşma, dayanışma ruhunu geliştirmek ve kültürümüzü yaşatmak amacıyla, 2003 yılında başlatılan dernek kurma çalışmaları neticesinde 2005 yılının şubat ayında derneğimiz resmi olarak kurularak faaliyetlerine başlamıştır.

2003 yılında temeli atılan derneğimiz kısa bir süre içerisinde çok hızlı mesafe kaydetmiş olup yapılan çalışmalar neticesinde üye sayısı hızla artmıştır. Dernek çatısı atlında bir araya gelen köylülerimiz yardımlaşma ve dayanışma konusunda daha aktif rol oynar hale gelmiştir. İnsanlarımızın birbirlerini daha yakından tanıması bakımından, özellikle genç nesiller açısından, önemli katkıları olan derneğimiz kuruluşundan bu güne kadar her yıl geleneksel piknik şöleni düzenlemek suretiyle köylülerimizin kaynaşmasını sağlamaktadır. 2008 yılında altıncısı düzenlenen geleneksel piknik şöleni “Kekikli Köyü Peynir ve Bal Festivali adı altında Köyümüzün yaylasında yapılarak Ülkemizin dört bir yanındaki köylülerin bir araya toplanmasına ve kaynaşmasına vesile olmuştur. Piknik ve festivallerde çeşitli etkinlikler yapılmıştır. Bu festival, çevre köyler tarafından da büyük bir ilgi ile karşılanmıştır. Ayrıca dini bayramlarda da ortak bayramlaşma organizasyonları tertip edilerek köylülerimiz arasındaki bağların güçlendirilmesi sağlanmaktadır.

Derneğimiz Diğer hemşehri dernekler ile temaslarda bulunup sosyal etkinliklerde yer almaktadır. Derneğin faaliyetlerinin devamlılığını sağlanması amacıyla derneğimize 2009 yılının Mayıs ayında yer alınarak, Ramazan Bayramında hizmete sokulmuştur.

Her yıl artan üye sayımızla, yetişen genç neslimize; birlik, beraberlik, yardımlaşma, ortak değerlerimize sahip çıkma ruhunu aşılamak için çalışmalarımız devam etmektedir.

Memleketimizi, yöremizi tanıtmak ve haberleşmeyi en kısa zamanda sağlamak amacıyla Derneğimize internet sitesi oluşturulmuştur. Ayrıca çeşitli önemli hususlarda üyelerimizi bilgilendirme ve hızlı haberleşmeyi sağlama amacıyla Kısa Mesaj Servisi (SMS) sistemi kullanılmaya başlanmıştır.

Yapılan çalışmaların devamı ve daha ileriye götürülebilmesi için desteklerinizin devam etmesini temenni ediyoruz. Saygılarımızla..